Hispanitas

 
 
 
Úvod > Hispanitas
 
 
 

Hispanitas

Pôvod značky: Španielsko, Alicante

Výrobca: Embedoga Hispanitas

Rok založenia firmy: 1925

 

Charakteristika a vlastnosti obuvi Hispanitas

 

Hispanitas je tradičná rodinná firma, ktorá ešte dnes vyrába módnu obuv v lokalite Alicante, Španielsko. Názov obuvi Hispanitas vznikol v roku 1989 z pôvodného názvu balerín „Francesitas“.  Dnes sa obuv Hispanitas predáva na renomovaných miestach v Madride, Barcelone, Paríži, Londýne a New Yorku. Dôraz topánok značky Hispanitas je kladený na jedinečný módny dizajn a vysokú kvalitu obuvi. Pri tvorbe kolekcie Hispanitas sa dizajnéri inšpirujú najnovšími módnymi trendmi, ktoré adaptujú na osobitosť a hodnoty obuvi Hispanitas. K najdôležitejším elementom výroby obuvi patria takzvané kopytá, ktoré sú kľúčové pre výsledné pohodlie a komfort. Modelári topánok Hispanitas sami navrhujú a upravujú kopytá, čím je zaručený maximálny komfort obuvi Hispanitas.

 

Následne sa dizajn obuvi Hispanitas prenesie odborníkmi na kopyto, v prvom kroku zakreslením ceruzkou a následne škálovaním.

 

Koža obuvi Hispanitas je dôsledne vyberaná odborníkmi. Jemné kože sú prirodzené, pravé a v obuvníckej branži ich nazývame transparentné. Pri farbení kože sa používa jemná pigmentácia, čím si koža na obuvi Hispanitas udržuje svoju jemnosť a pohodlie pri nosení.

 

Najstaršia a tradičná forma výroby obuvi Hispanitas je sekanie kože. Vyučení odborníci spracujú kože a „vyrežú“ z nich desiatky menších dielcov.

 

Následne sú jednotlivé časti kože zošité na tradičným šicích strojoch kvalitnými niťami a kožené hrany orezané aby mohli byť následne natiahnuté na kopytá Hispanitas.

 

Pri výrobe obuvi Hispanitas sa používajú ako tradičné tak aj moderné postupy výroby, ktoré zaručujú najvyšší stupeň kvality.

 

Pri procese natiahnutia na kopyto sú používané ako chladiace stroje, tak aj nahrievacie zariadenia, ktoré zabezpečujú napasovanie kože na kopyto a následne umožnia pripevnenie podošvy na zvršok.

 

Podošva a podpätok sú spojené s milimetrovou presnosťou a pripravené na uchytenie na zvršku obuvi Hispanitas.

 

Koža je opracované špeciálnymi krémami a kefami, aby sa zabezpečila jej nasýtenosť ako aj hebkosť a flexibilita. Zároveň dáva tento proces obuvi Hispanitas jej jasnosť a dlhodobú charakteristiku.

 

Značka Hispanitas kladie dôraz na prevedenie každej jednej topánky. V poslednom výrobnom kroku obuvi Hispanitas sú použité špeciálne žehličky, pinzety a nožnice.

 

V poslednom kroku je obuv Hispanitas zabelená do hodvábneho papiera a vystužená, aby si udržala svoju formu aj počas náročnej prepravy do vašich rúk.